Με σημαντικά παιχνίδια για την 22η και τελευταια αγωνιστική ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα και στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου, όπου στέφθηκε και ο τελευταιος πρωταθλητής, ο ΑΟ Νεοχωρίου (φωτο) μετά την Ένωση Κυανής Ασβεστάδων και την η ΑΕ Ν. Χιλής.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα ανά όμιλο και η βαθμολογία:
Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγωνιστική) – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΝΟΤΙΟΣ)
Νίκη Απαλού-ΑΕ Ν. Χιλής 2-1
ΑΕΚ Έβρου-Θράκη Φερών 1-1
ΠΑΕ Νίψας-Ατρόμητος Άβαντα 4-2
ΑΟ Μάκρης-ΑΟ Αρίστεινου 5-0
ΑΟ Δορίσκου-Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης 6-3
ΑΟ Μοναστηρακίου-ΑΣ Πέπλου 3-0 α.α.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. ΑΕΝ Χιλής 55 (58-16)*
—————————-
2. Θράκη Φερών 52 (60-18)
3. ΠΑΕ Νίψας 51 (80-30)
4. ΑΟ Δορίσκου 45 (61-37)
5. Ατρόμητος Άβαντα 40 (49-27)
6. Νίκη Απαλού 33 (42-36)
7. ΑΟ Μάκρης 30 (32-30)
8. ΑΕΚ Έβρου 29 (43-41)
9. Κ20 Εθνικος Αλεξανδρούπολης 18 (32-62)
10.ΑΟ Μοναστηρακίου 15 (26-71)
11.ΑΟ Αρίστεινου 10 (27-73)
12.ΑΣ Πέπλου αποχώρησε
* Η Ν. Χιλή έχει ποινή αφαίρεσης δυο βαθμών
Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγωνιστική) – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ)
ΑΟ Κορνοφωλιάς-Ακρίτας Δαδιάς 1-3
Ατρόμητος Ασπρονερίου-Ομόνοια Λυκόφης 1-0
ΑΟ Τυχερού-Δόξα Ελληνοχωρίου 2-2
Ορφέας Σοφικού-Πυρσός Σιδηρούς 3-0 α.α.
Ασπίδα Βρυσούλας-Ο.Φ.Ι. Ισαακίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 47 (47-14)
—————————————
2. Ατρόμητος Ασπρονερίου 38 (40-23)
3. Ομόνοια Λυκόφης 38 (47-26)
4. Ορφέας Σοφικού 36 (45-24)
5. Ακρίτας Δαδιάς 29 (37-31)
6. ΑΟ Κορνοφωλιάς 29 (27-21)
7. Ασπίδα Βρυσούλας 28 (29-29)
8. Δόξα Ελληνοχωρίου 23 (21-32)
9. AΟ Τυχερού 22 (39-52)
10.Πυρσός Σιδηρούς 1 (20-62) *
11.ΟΦΙ Ισαακίου αποχώρησε**
* Ο Πυρσός Σιδηρούς έχει -6 βαθμούς
** Ο ΟΦΙ Ισαακίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα
Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγωνιστική) – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (ΒΟΡΕΙΟΣ)
Ακρίτας Ορμενίου-Θύελλα Κυπρίνου 5-3
Δόξα Δόξας-ΑΟ Νεοχωρίου 0-1
Ομόνοια Φυλακίου-Ηρακλής Σαγήνης 4-1
Ένωση Οινόης-Ορφέας Δικαίων 5-1
Ακρίτας Νέας Βύσσας-Ασπίδα Θουρίου 1-1
Δόξα Στέρνας-Δόξα Ορεστιάδας 0-3
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. ΑΟ Νεοχωρίου 50 (59-18)
———————————-
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 45 (46-20)
3. Ένωση Οινόης 42 (38-17)
4. Δόξα Ορεστιάδας 41 (55-34)
5. Θύελλα Κυπρίνου 40 (46-30)*
6. Ακρίτας Ορμενίου 33 (41-35)
7. Δόξα Δόξας 32 (51-39)
8. Ηρακλής Σαγήνης 25 (31-36)
9. Δόξα Στέρνας 24 (36-43)
10.Ασπίδα Θουρίου 22 (31-48)
11.Ομόνοια Φυλακίου 15 (38-65)
12.Ορφέας Δικαίων 0 (7-94)
* Η Θύελλα Κυπρίνου έχει ποινή αφαίρεσης δύο βαθμών