ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Με πλήρης αγωνιστική δράση και στις τρεις κατηγορίες συνεχίζεται την πρώτη εβδομάδα του Απρίλη η δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Ξάνθης, με το μενού να περιλαμβάνει παιχνίδια για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, της 23ης για την Β’ κατηγορία. και της 24ης για την Γ’ κατηγορία.

Στην μεγάλη κατηγορία της Ξάνθης όλη η προσοχή και το ενδιαφέρον είναι στραμμένο στο παιχνίδι του Κύρνου μεταξύ του τοπικού Νέστου και της ΑΕ Ξάνθης οπού και θα κριθεί ποια θα είναι η ομάδα που καταλάβει την 11η θέση και σε περίπτωση μη ανόδου του πρωταθλητή στην Γ΄Εθνική θα υποβιβαστεί στην νεοσύστατη Α1 κατηγορία.

Στην Β’ κατηγορία το μεγάλο ενδιαφέρον είναι στραμμένο σε τρία γήπεδα, στο Εράσμιο η 4η Κεσσάνη υποδέχεται τον 3ο Άτλα, ενώ το μεγάλο ματς γίνεται στη Νέα Αμισσό οπού ο τοπικός Ορφέας υποδέχεται τον Απόλλων στην μάχη για την άνοδο στην Α1 κατηγορία, ενώ ξεχωριστό ενδιαφέρον έχει και η αναμέτρηση του πρωτοπόρου Κουτσού με την Μέλισσα που παλεύει για την άνοδο της.

Στην Γ’ κατηγορία τέλος ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του Εθνικού Κιμμερίων με τον ΑΠΟΞ Σκοντα, ενώ ενδιαφέρον έχει και η αναμέτρηση της Ασπίδας Πηγαδιων με την Δόξα Σταυρούπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα γήπεδα της ΕΠΣ Ξάνθης:

Α’ κατηγορία(26η αγωνιστική, τελευταία)

Κυριακή 10/4, Ώρα 16:30

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Puma Ξάνθης – Αστήρ Μαγικού
Γήπεδο Εχίνου: Εχίνος Σπορ – Κεραυνός Λευκόπετρας
Γήπεδο Πετεινού: Άρης Πετεινού – Ασπίς Ξάνθης
Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστωνίδας – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου – ΑΕ Ξάνθης
Γήπεδο Ν. Ζυγού: Ηρακλής Ν. Ζυγού – Άρης Αβάτου
Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Ελπίς Γενησέας

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Β’ κατηγορία(23η αγωνιστική)

Σάββατο 9/4, Ώρα 16:30

Γήπεδο Λευκόπετρας: Ελπίδες Ξάνθης – ΠΑΣ Φιλίων
Γήπεδο Ερασμίου: Κεσσάνη Ερασμίου – Άτλας Σελίνου
Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας – Ερ. Αστέρας Σελέρου
Γήπεδο Ν. Αμισσού: Ορφέας Ν. Αμισσύ – Απόλλων Ξάνθης
Γήπεδο  Σουνίου: Ένωση Ελπίς Σουνίου – Δόξα Μυρωδάτου
Γήπεδο Κουτσού: Π. Μελάς Κουτσού – Μέλισσα Ξάνθης

Ρεπό: Κεντητή

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Γ’ κατηγορία(24η αγωνιστική)

Κυριακή 10/4, Ώρα 11:00

Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη – Αναγέννηση Π. Χρύσας
Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίς Πηγαδίων – Δόξα Σταυρούπολης
Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών – Αετός Γοργόνας
Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – ΑΠΟΞ Σκόντα
Γήπεδο Κυψέλης: ΑΕΚ Κυψέλης – Ρεμβιακός Ξάνθης
Γήπεδο Κουτσού: ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Φίλιππος Δροσερού

Ρεπό: Σμίνθη

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Σχόλια

comments

Comments are closed.