ΕΠΣ Έβρου: Πρωταθλήτρια η Ένωση Κυανής Ασβεστάδων! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Β’ Κατηγορία

Με σημαντικά παιχνίδια για την 20η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα και στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου, όπου 2 αγωνιστικές πριν το τέλος στέφθηκε ο πρωτος πρωταθλητής, η Ένωση Κυανής Ασβεστάδων από τον Β’ ομιλο.

Στον Α’ Όμιλο η Ν. Χιλή σκόνταψε στο ντερμπι με τον Δορίσκο και πλεον η διαφορά Θράκη Φερών είναι στους δυο βαθμούς, δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Στον Β’ Όμιλο η Ένωση Κυανής Ασβεστάδων (φώτο) στέφθηκε πρωταθλήτρια δυο αγωνιστικές πριν το τέλος μετα΄την εξαρα στο Τυχερό και τα στραβοπατήματα του Ασπρονερίου και του Σοφικού

Τέλος στο Γ’ Όμιλο το Νεοχωρι μετά την νεα ήττα του Κυπρίνου είναι το μεγαλο φαβορί για τον τίτλο αφού προηγείται τρεις βαθμούς της Νεας Βυσσα που πέρασε από τον συνονόματο Ακρίτα Ορμενίου.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα ανά όμιλο και η βαθμολογία:

Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (20η αγωνιστική) – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΝΟΤΙΟΣ)
ΠΑΕ Νίψας-Α.Ε.Κ. Έβρου 7-1
Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης-Ατρόμητος Άβαντα 2-2
ΑΟ Δορίσκου-ΑΕ Ν. Χιλής 2-2
ΑΟ Μάκρης-Νίκη Απαλού 1-1
ΑΟ Μοναστηρακίου-Θράκη Φερών 0-3 α.α.
ΑΣ Πέπλου-ΑΟ Αρίστεινου 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. ΑΕΝ Χιλής 52 (55-13)*
—————————-
2. Θράκη Φερών 50 (58-16)
3. ΠΑΕ Νίψας 47 (75-27)
4. ΑΟ Δορίσκου 39 (48-33)
5. Ατρόμητος Άβαντα 37 (44-22)
6. Νίκη Απαλού 30 (40-31)
7. ΑΟ Μάκρης 27 (26-28)
8. ΑΕΚ Έβρου 25 (38-40)
9. Κ20 Εθνικος Αλεξανδρούπολης 15 (26-56)
10.ΑΟ Μοναστηρακίου 12 (22-68)
11.ΑΟ Αρίστεινου 10 (26-61)
12.ΑΣ Πέπλου αποχώρησε

* Η Ν. Χιλή έχει ποινή αφαίρεσης δυο βαθμών

Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (20η αγωνιστική) – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ)
ΑΟ Κορνοφωλιάς-Ατρόμητος Ασπρονερίου 1-1
Ορφέας Σοφικού-Ομόνοια Λυκόφης 0-3
ΑΟ Τυχερού-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 1-6
Δόξα Ελληνοχωρίου-Ακρίτας Δαδιάς 2-0
Πυρσός Σιδηρούς-ΟΦΙ Ισαακίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ασπίδα Βρυσούλας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 44 (45-14)
—————————————
2. Ατρόμητος Ασπρονερίου 35 (39-23)
3. Ομόνοια Λυκόφης 35 (43-24)*
4. Ορφέας Σοφικού 33 (39-19)*
5. ΑΟ Κορνοφωλιάς 29 (25-14)*
6. Ασπίδα Βρυσούλας 25 (26-27)*
7. Ακρίτας Δαδιάς 23 (29-27)*
8. Δόξα Ελληνοχωρίου 19 (17-30) *
9. AΟ Τυχερού 18 (34-50)*
10.Πυρσός Σιδηρούς 1 (20-57)* **
11.ΟΦΙ Ισαακίου αποχώρησε***

* Οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Ο Πυρσός Σιδηρούς έχει -6 βαθμούς
*** Ο ΟΦΙ Ισαακίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Β’ KAΤΗΓΟΡΙΑ (20η αγωνιστική) – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (ΒΟΡΕΙΟΣ)
Δόξα Ορεστιάδας-Θύελλα Κυπρίνου 2-0
Ακρίτας Ορμενίου-Ακρίτας Νέας Βύσσας 0-2
Δόξα Δόξας-Ομόνοια Φυλακίου 7-3
Δόξα Στέρνας-Ηρακλής Σαγήνης 2-1
Ένωση Οινόης-Ασπίδα Θουρίου 4-0
Ορφέας Δικαίων-Α.Ο. Νεοχωρίου 0-6
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. ΑΟ Νεοχωρίου 44 (54-17)
———————————-
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 41 (41-18)
3. Θύελλα Κυπρίνου 39 (42-24)*
4. Ένωση Οινόης 38 (32-15)
5. Δόξα Ορεστιάδας 35 (48-33)
6. Ακρίτας Ορμενίου 29 (36-32)
7. Δόξα Δόξας 29 (48-38)
8. Ηρακλής Σαγήνης 25 (30-29)
9. Δόξα Στέρνας 24 (35-36)
10.Ασπίδα Θουρίου 20 (30-47)
11.Ομόνοια Φυλακίου 12 (33-60)
12.Ορφέας Δικαίων 0 (5-85)

* Η Θύελλα Κυπρίνου έχει ποινή αφαίρεσης δύο βαθμών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here