ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι σκόρερς των πέντε νοκ άουτ αγώνων της τέταρτης φάσης του Κυπέλλου

Με τους πέντε νοκ άουτ αγώνες της τέταρτης φάσης του Κυπέλλου ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση για το 2015 στην ΕΠΣ Έβρου.

Στο νότιο όμιλο προκρίθηκαν μόνο γηπεδούχοι, στον βορρά μόνο φιλοξενούμενοι. Μίνι έκπληξη στο Διδυμότειχο, όπου η περσινή πρωταθλήτρια ΑΕΔ αποκλείστηκε από τον Ορέστη Ορεστιάδας στο ντέρμπι του βορείου ομίλου.

Στις καθυστερήσεις προκρίθηκε  η Ένωση Άνθειας Αρίστεινου που είχε αποκλείσει στα πέναλτι στην προηγούμενη φάση τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Την Τετάρτη θυμίζουμε στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία των αγώνων της δ’ φάσης του κυπέλλου ο Έβρος Σουφλίου επικράτησε 3-0 της Ένωσης Μεταξάδων Παλιουρίου.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα (οι ομάδες που νίκησαν προκρίθηκαν και είναι με πιο έντονα γράμματα, σε παρένθεση σε λίγα λεπτά θα προστεθούν και οι σκόρερς):

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α.Ε. Διδυμοτείχου – Ορέστης Ορεστιάδας 1-2  (Γιαννόπουλος – Οικονόμου, Σκερλετίδης)
Π.Α.Ε Ριζίων – Άρδας Καστανεών  2-3  (Σαλδής, Τσομπανούδης- Πετρόπουλος, Χαρχάλης, Καπετανίδης)
(Τετάρτη 16/12) Ένωση Μεταξάδων Παλιουρίου – Έβρος Σουφλίου 0-3  (Λουϊζίδης Θ., Ζυγκερίδης, Δραγανίδης)