ΕΠΣ Έβρου: Γκολ και θέαμα στα κυριακάτικα ματς του κυπέλλου! Όλα τα αποτελέσματα…

Δύο παιχνίδια κρίθηκαν στην παράταση (και ένα από αυτά στα πέναλτι) κατά την δεύτερη ημέρα της πρώτης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου.

Η Δόξα Δόξας λύγισε με 5-4 στον έξτρα χρόνο τον Ορφέα Σοφικού, μετά από ματς που στην κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλο 3-3, ενώ η Νίκη Απαπλού επικράτησε στα πέναλτι του ΑΟ Αρίστεινου, μετά από ματς που επίσης σε κανονική διάρκεια αλλά και παράταση έληξε 3-3.

Ο κάτοχος του τίτλου ΑΟ Νεοχωρίου δεν είχε πρόβλημα να πετάξει εκτός συνέχειας της διοργάνωσης τον Δόξα Ελληνοχωρίου, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι στην επόμενη φάση της διοργάνωσης προκρίθηκε και η ΑΕΚ Έβρου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των κυριακάτικων αγώνων της πρώτης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου (με πιο έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν):

Ακρίτας Ορμενίου-Ακρίτας Νέας Βύσσας  0-3

Α.Ο. Νεοχωρίου -Δόξα Ελληνοχωρίου 4-0

Δόξα Δόξας – Ορφέας Σοφικού  5-4 (παρ, 3-3 κανονική διάρκεια)

Ατρόμητος Ασπρονερίου – Ασπίδα Θουρίου  4-1

Α.Ε.Ν. Χιλής –  Α.Ο.Μοναστηρακίου 4-0

ΠΑΕ Νίψας – Α.Ο. Μάκρης 3-0

Α.Ο.Αρίστεινου – Νίκη Απαλού 3-6 (3-3 κανονική διάρκεια και παράταση, 0-3 στα πέναλτι)

ΑΕΚ Έβρου – Α.Ο. Δορίσκου 3-2