ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους της Β’ Κατηγορίας

Τα… διαδικτυακά συγχαρητήρια του Ευριπίδη Στυλιανίδη για την παραμονή του Πανθρακικού
11 Μαΐου 2015 / 10:50
Επιτυχία στο ποδηλατικό διήμερο στην Θράκη με πολλές ορθοπεταλιές
11 Μαΐου 2015 / 12:04

ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους της Β’ Κατηγορίας

Συνεχίστηκε και αυτό το Σαββατοκύριακο η Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου με το ενδιαφέρον στην κορυφή να είναι συναρπαστικό και στους τρεις ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους τρεις ομίλους της Β΄κατηγορίας:

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μοναστηράκι – Μαίστρος 1-3

ΑΟ Μάκρης – Νίψα 4-6

Ασπίδα Βρυσούλας – ΑΕΚ Έβρου 1-2

Αριστείνο – Ενωση Αρμενίων Αραράτ 0-4

Πέπλος – Δορίσκος 1-2

Ρεπό: Αγνάντια

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ο.Μαΐστρου 55

——————————-
2. Π.Α.Ε. Νίψας 49
3. Α.Ο. Δορίσκου 31
4. Α.Ο. Μοναστηρακίου 30
5. Α.Ο.Αρίστεινου 30
6. Α.Ε.Κ. Έβρου 28
7. Ένωση Αρμενίων Αραράτ 28
8. Α.Ο. Μάκρης 19
9. Ασπίδα Βρυσούλας 17
10.Α.Σ. Πέπλου 17
11.Α.Ο. Αγνάντιας -6 (αποχώρησε)

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Θύελλα Παλιουρίου – Δόξα Δόξης 4-2

Ορφέας Σοφικού – Ακρίτας Δαδιάς 2-0

Πυρσός Σιδηρού – Ασπίδα Θουριου 2-3

ΑΟ Κορνοφωλιάς – Βασιλεύς Κάρολος 3-0 α.α.

Άρης Πραγγίου – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Ο.Φ. Ισαακίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ο.Φ.Ισαακίου 44

———————————
2. Ορφέας Σοφικού 44
3. Ασπίδα Θουρίου 44
4. Α.Ο. Κορνοφωλιάς 41
5. Θύελλα Παλιουρίου 35
6. Ακρίτας Δαδιάς 28
7. Δόξα Δόξας 20
8. Πυρσός Σιδηρούς 19
9. Δόξα Ελληνοχωρίου 20
10. Άρης Πραγγίου -6 (αποχώρησε)
11.Βασιλευς Κάρολος ΧΙΙ* -6 (αποχώρησε)

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Γ’ ΟΜΙΛΟΣ, 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πύργος – Ενωση Οινόης 0-3

Ηρακλής Σαγήνης – Δόξα Στέρνας 2-0

Ομόνοια Φυλακίου – Ακρίτας Ορμενίου 1-0

Ακρίτας Νέας Βύσσας – Δόξα Ορεστιάδας 2-1

Αλεποχώρι – Αμπελάκια 0-3 α.α.

Ρεπό:Π.Α.Ε.Πενταλόφου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Π.Α.Ε. Πενταλόφου 46

—————————————-
2. Ηρακλής Σαγήνης 45
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας 43
4. Δόξα Στέρνας 36
5. Ένωση Οινόης 34
6. Ομόνοια Φυλακίου 30
7. Ακρίτας Ορμενίου 24
8. Δόξα Ορεστιάδας 20
9. Α.Σ. Πύργου 10
10. Α.Μ.Ο. Αμπελακίων 6
11.Ακρίτας Αλεποχωρίου -6

Σχόλια

comments

Comments are closed.