ΕΠΣ Θράκης: Με δεύτερη ήττα από το Ν. Σιδηροχώρι εκτός τετράδας Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ Κοσμίου

Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου συμπλήρωσε την τετράδα των ομάδων που θα λάβουν μέρος στα ημιτελικά του Κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης.

Μετά το 3-0 επί του ΠΑΟΚ Κοσμίου στο πρώτο παιχνίδι, η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου πέτυχε δεύτερη νίκη επί της μοναδικής εκπροσώπου της Ροδόπης στα εθνικά πρωταθλήματα, αυτή τη φορά με 2-0 και έτσι προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο η ομάδα του Σάββα Αϊβάζη έπαιξε τα ρέστα της αλλά γκολ δεν κατάφερε να πετύχει, η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου κατάφερε να σκοράρει δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης με τον Βάσκο.

Ο Κεφαλούκος στα μισά του β’ ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που έφερε το Σιδηροχώρι στα ημιτελικά με συνολικό σκορ 5-0 επί του ΠΑΟΚ Κοσμίου.