ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Πρεμιέρα είχαμε το Σάββατο στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης, σε μια αγωνιστική όπου σημειώθηκαν 26 γκολ και τέσσερις ομάδες πέτυχαν από 5 τέρματα η καθεμία.

Εξακολουθεί να είναι στην κορυφή ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου με τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, τη Δόξα Σώστη και τον Πανθρακικό να δείχνουν εξασφαλισμένοι για την πρώτη εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ, εκεί όπου θα κριθούν τα πάντα για τον τίτλο.

Στην Β’ Κατηγορία ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος με τον Αετό Μίσχου να αναδεικνύεται πρωταθλητής χειμώνα, μετά και το νέο στραβοπάτημα του Κομψάτου Πολυάνθου. Μαζί ολοκληρώθηκε και η αγωνιστική δράση για το 2018.

Το ThrakiSportS όπως κάνει κάθε Δευτέρα, σας παρουσιάζει συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Πανθρακικός-Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 5-0
Δόξα Γρατινής-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-5
Ελπίδα Σαπών-Δόξα Σώστη 1-1
Βιστωνίδα Κοπτερού-Δόξα Προσκυνητών 1-0
Ορφέας Στρύμης-Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-5
Αναγέννηση Παγουρίων-Ορφέας Ξυλαγανής 2-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 34 (42-4)
2. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 29 (27-5)
3. Δόξα Σώστη 25 (16-14)
4. Πανθρακικός 24 (19-8)
5. Ελπίδα Σαπών 18 (17-10)
6. Αναγέννηση Παγουρίων 16 (22-26)
————————————————————————
-. Βιστωνίδα Κοπτερού 16 (5-14)
8. Δόξα Γρατινής 15 (22-23)
9. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 7 (7-29) *
10. Δόξα Προσκυνητών 6 (7-20)
-. Ορφέας Ξυλαγανής 6 (12-24)
-. Ορφέας Στρύμης 6 (10-29)
* Από τον Σπάρτακο Αγίων Θεοδώρων έχουν αφαιρεθεί τρεις βαθμοί

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Δόξα Σώστη – ΑΠΣ Πανθρακικός
Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Γρατινής
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ελπίδα Σαπών
Ορφέας Ξυλαγανής – Βιστωνίδα Κοπτερού
Ορφέας Στρύμης – Αναγέννηση Παγουρίων

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΠΑΟΚ Κομοτηνής-Ατσάλι Αρχοντικών 1-0
ΑΟ Αρσακείου-Ένωση Ασωμάτων 3-3
Κομψάτος Πολυάνθου-Ηρακλής Σαπών 0-2
Πόντος Κομοτηνής-Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 1-1
ΑΣ Αγιοχωρίου-Αετός Μίσχου 0-2
ΑΕ Κομοτηνής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αετός Μίσχου 25 (33-4)
2. Κομψάτος Πολυάνθου 22 (30-8)
3. ΑΣ Αγιοχωρίου 18 (18-15)
4. ΑΟ Αρσακείου 15 (23-20)
5. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 15 (18-12)
6. Ηρακλής Σαπών 14 (17-10) *
————————————————————————
7. Ατσάλι Αρχοντικών 13 (23-17)
8. Ενωση Ασωμάτων 11 (15-26)
9. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 11 (13-20)
10. Πόντος Κομοτηνής 6 (11-28)
11. ΑΕ Κομοτηνής 0 (6-48)
* Ο Ηρακλής Σαπών έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η)
ΠΑΟΚ Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής
Ατσάλι Αρχοντικών – Κομψάτος Πολυάνθου
Ενωση Ασωμάτων – Πόντος Κομοτηνής
Ηρακλής Σαπών – ΑΣ Αγιοχωρίου
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Αετός Μίσχου
ΡΕΠΟ: ΑΟ Αρσακείου

Σχόλια

comments