ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου για την Α’ Κατηγορία και την Β’ Κατηγορία στον Βόρειο και Νότιο Όμιλο όπου είχαμε την 13η αγωνιστική.

Όπως κάθε Δευτέρα το ThrakiSportS συγκεντρώνει όλα τα αποτελέσματα από τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου, παρουσιάζει τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική σε καθένα από αυτά.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΕΚ Έβρου – Άρδας Καστανέων 1-0
Ορφέας Σοφικού – Ορέστης Ορεστιάδας 0-1
Έβρος Σουφλίου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-0
Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 1-2
Θράκη Φερών – ΑΟ Νεοχωρίου 0-0
ΡΕΠΟ: ΑΕ Διδυμοτείχου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ορέστης Ορεστιάδας 28 (20-6)
2. Έβρος Σουφλίου 26 (26-7)
3. Ένωση Ανθειας Αρίστεινου 22 (19-17) 
4. Θράκη Φερών 19 (12-7)
5. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 18 (22-14)
6. ΑΕΚ Έβρου 15 (17-27)
7. Άρδας Καστανεών 14 (18-19) 
8. ΑΕ Διδυμοτείχου 11 (16-21) *
9. Ορφέας Σοφικού 11 (11-16)
10. ΑΟ Νεοχωρίου 11 (7-16) 
———————————————- 
11. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 6 (12-24) * 
*Οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους για τον β’ γύρο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ Έβρου
ΑΟ Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Θράκη Φερών
ΑΟ Νεοχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας
Αρδας Καστανεών – Ορφέας Σοφικού
ΑΕ Διδυμοτείχου – Εβρος Σουφλίου
ΡΕΠΟ: Ενωση Ανθειας Αρίστεινου

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ακρίτας Ορμενίου – Θύελλα Κυπρίνου 1-0
ΠΑΕ Ριζίων – Δόξα Ορεστιάδας 2-0
Ηρακλής Σαγήνης – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-0
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Ασπίδα Θουρίου 2-0
Ομόνοια Φυλακίου – Ένωση Οινόης 1-4
Δόξα Δόξας – Ατρόμητος Ασπρονερίου 0-0
ΡΕΠΟ: Δόξα Στέρνας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 32 (41-5) * 
———————————————- 
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 31 (35-20) *
3. Ένωση Οινόης 28 (27-11) *
4. Δόξα Δόξας 23 (31-15) *
5. Δόξα Ελληνοχωρίου 20 (16-7) * ** 
6. Ασπίδα Θουρίου 17 (22-28) * 
7. Δόξα Στέρνας 16 (24-16) * 
8. Ακρίτας Ορμενίου 16 (17-13) * 
9. Ηρακλής Σαγήνης 15 (16-19) * 
10. ΠΑΕ Ριζίων 10 (16-31) * 
11. Δόξα Ορεστιάδας 7 (15-29) * 
12. Ομόνοια Φυλακίου 3 (16-53) *
13. Θύελλα Κυπρίνου 0 (10-33) * ** 
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Ελληνοχώρι και Κυπρίνος έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η)
Θύελλα Κυπρίνου – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Δόξα Ελληνοχωρίου – Ακρίτας Ορμενίου
Δόξα Ορεστιάδας – Ασπίδα Θουρίου
Ομόνοια Φυλακίου – Δόξα Στέρνας
Ενωση Οινόης – Ηρακλής Σαγήνης
Ατρόμητος Ασπρονερίου – ΠΑΕ Ριζίων
ΡΕΠΟ: Δόξα Δοξας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΣ Πέπλος – Ατρόμητος Άβαντα 1-2
ΑΟ Θράκης Άλεξ – ΑΟ Μάκρης 2-1
Πυρσός Σιδηρούς – ΑΟ Αρίστεινου 4-3
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΟ Καππαδοκών 0-5
ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) – ΑΟ Δορίσκου 1-1
Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – ΑΟ Μαΐστρου 1-8
ΑΕΝ Χηλής – Ακρίτας Δαδιάς 3-0
Φορτούνα Αλεξανδρούπολης – Νίκη Απαλού 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):
1. ΑΟ Δορίσκου 34 (39-13) 
———————————————- 
2. ΑΟ Μαΐστρου 34 (38-17)
3. ΑΣ Πέπλου 29 (35-7)
4. Ατρόμητος Άβαντα 26 (32-8) 
5. Νίκη Απαλού 26 (31-22) 
6. ΑΕ Νέας Χηλής 25 (32-14) 
7. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Κ20 23 (36-22) *
8. ΑΟ Μάκρης 22 (31-25)
9. ΑΟ Θράκης Άλεξ 16 (21-22) 
10. ΑΟ Αρίστεινου 14 (22-33) 
11. Ακρίτας Δαδιάς 12 (23-29)
12. ΑΟ Καππαδοκών 12 (18-18)
13. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 8 (14-41) 
14. Πυρσός Σιδηρούς 9 (22-46) *
15. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 4 (15-42)
16. ΑΟ Μοναστηρακίου 1 (9-50) 
* Πυρσός Σιδηρούς και Εθνικός Κ20 έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η)
Ενωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – ΑΟ Μοναστηρακίου
ΑΟ Καππαδοκών – ΑΟ Αγνάντια (Εθνικός Κ20)
ΑΟ Μαΐστρου – Πυρσός Σιδηρούς
ΑΟ Δορίσκου – ΑΣ Πέπλου
ΑΟ Αρίστεινου – ΑΕ Νέας Χηλής
Ατρόμητος Άβαντα – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης
Ακρίτας Δαδιάς – ΑΟ Θράκης Άλεξ
Νίκη Απαλού – ΑΟ Μάκρης

Σχόλια

comments